bcc
menu
bcc
strona strona główna mapa mapa serwisu
NASZA SIEDZIBA
mapa
Statuetki Lidera Polskiego Biznesu - rozdane

W sobotę 22 stycznia, na Wielkiej Gali Liderów Polskiego Biznesu, jak co roku spotkali się przedstawiciele elity gospodarczej Polski. Na widowni Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie przedsiębiorcy zasiedli obok polityków, dziennikarzy, ludzi nauki i kultury.

Rozpoczynając część oficjalną Gali, Marek Goliszewski mówił: - Rok temu, na tej Sali powiedzieliśmy sobie w obecności prezydenta Lecha Kaczyńskiego i premiera Donalda Tuska, że Polska może być mocarstwem. Ubiegły rok zamknęliśmy aż 4-procentowym wzrostem gospodarczym i 33 mld zysków przedsiębiorstw niefinansowych. To rekord XX-lecia, którego autorami są firmy nominowane dzisiaj do tytułu Lidera Polskiego Biznesu.

Głównymi bohaterami Gali byli laureaci konkursu Lider Polskiego Biznesu. Nominacje wręczono 23 przedsiębiorstwom. Złote Statuetki zabłysły w rękach przedstawicieli 11 firm. Nagrody wręczali prezes BCC Marek Goliszewski, prof. Leszek Balcerowicz, przewodniczący Rady Organizatorów BCC i przewodniczący Jury Krzysztof Pawłowski oraz przewodniczący Rady Głównej BCC Maciej Grelowski.

W tym roku spośród 63 firm biorących udział w konkursie nominowano 23.
W gronie laureatów znalazło się Centrum Edukacji „OSKAR” i  Wiesław Łubiński – Dyrektor Centrum. „OSKAR” został nominowany za świetne wyniki ekonomiczne, wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie świadczonych usług oraz szczególne zaangażowanie w działalność charytatywną.


Dotychczas statuetki odebrały dwie firmy z naszego województwa: Mebelplast – statuetkę otrzymał Pan Prezes Marek Kołakowski oraz Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane IPB – statuetkę otrzymał Prezes Eugeniusz Jaremko.

Ważną częścią uroczystości było wręczenie premierowi Leszkowi Millerowi Nagrody Specjalnej BCC. Nagrodę tę otrzymują wybitne osobistości spoza środowiska biznesu, które przyczyniają się do rozwoju przedsiębiorczości i gospodarki rynkowej w Polsce. Leszek Miller otrzymał ją za osobiste podjęcie w 2003 roku decyzji o obniżeniu podatku dla przedsiębiorców z 27% do 19% zwiększającym wpływy do budżetu państwa, za doprowadzenie do uchwalenia pierwszej ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz za wprowadzenie Polski do Unii Europejskiej na warunkach korzystnych dla polskiej gospodarki i pracodawców. - Marzenie europejskie było realizowane przez kilka rządów, mój był ostatnią zmianą w tej sztafecie - mówił dziękując za nagrodę premier L. Miller. - Ale sztafeta biegnie dalej, teraz jej celem jest zmnieszenie dystansu w stosunku do bogatszych państw Unii, tego nie da się zrealizować bez aktywności przedsiębiorców. Tylko trwały wzrost gospodarczy może to zapewnić.

Laudację na cześć Laureata wygłosił premier Jan Krzysztof Bielecki. Wymienijąc jego zasługi dla polskiej gospdarki powiedział, m.in.: - Cenię Leszka Millera za chęć walki, umiejętność walki czasem wbrew interesom własnego środowiska, z przyjemnością gram z nim na tym samym boisku.

W czasie uroczystości wręczono też Medale Solidarności Społecznej. Laureatami zostali Agnieszka Świergiel, prezes i dyrektor generalny Imperial Tobacco Polska, businessman Karol Cebula, Paweł Łukasiak, prezes Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundacji Moje Stypendium, Roman Nowicki, założyciel i donator powstałej w 1990 roku Fundacji Bezdomnych, Maciej Owczarek, prezes ENEA SA, szef Rady Holdingowej Grupy ENEA. Medale wręczył kardynał Kazimierz Nycz.

W czasie koncertu galowego największe przeboje Glenna Millera wykonał Zbigniew Namysłowski Band z udziałem Anny Serafińskiej.

Po części oficjalnej goście Gali spotkali się w teatralnym foyer, gdzie odbył się uroczysty koktajl. Były rozmowy, toasty i gratulacje. Uczestnicy Gali mogli także, dzięki aukcjom charytatywnym, wesprzeć chore i potrzebujące pomocy dzieci.

27-01-2011
Design & CMS Galindia