bcc
menu
bcc
strona strona główna mapa mapa serwisu
NASZA SIEDZIBA
mapa
Porozumienie BCC i SLD dla polskieg gospodarki

BCC zwyczajowo od 20 lat przedkłada partiom politycznym, kandydatom do Sejmu i Senatu oraz pretendentom do objęcia urzędu Prezydenta RP postulaty przedsiębiorców. Pierwszy tego rodzaju Pakt dla gospodarki podpisał z BCC śp. Jacek Kuroń.

BCC proponuje także zawarcie identycznego zobowiązania Platformie Obywatelskiej, Prawu i Sprawiedliwości, partii „Polska Jest Najważniejsza” i PSL. Zdajemy sobie sprawę, że po wyborach politycy mogą podchodzić do swoich deklaracji różnie, czego przykładem są niestety działania rządu. Ale podpisane słowo pisane jest publicznym zobowiązaniem i presją, aby dotrzymać słowo dane wyborcom przed wyborami.

Z satysfakcją odnotowujemy, że lewicowe ugrupowanie jakim jest SLD, opowiada się publicznie za gospodarką rynkową oraz małymi i średnimi przedsiębiorcami, jako gwarantami postępu gospodarczego – tak, jak BCC i członkowie organizacji za koncepcją społecznej odpowiedzialności biznesu, stanowiącą drogowskaz Unii Europejskiej dla przedsiębiorców.

Ze strony SLD porozumienie podpisali Grzegorz Napieralski – szef SLD, Marek Wikiński
– członek sejmowej Komisji finansów i Sergiusz Najar – były wiceminister spraw zagranicznych; ze strony BCC – Marek Goliszewski, Prezes Zarządu, prof. Stanisław Gomułka – główny ekonomista BCC, były wiceminister finansów i Zbigniew Żurek – sekretarz Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych, przewodniczący Zespołu Rozwoju Dialogu Społecznego w Polsce.            

Treść Paktu poparł obecny na spotkaniu Andrzej Arendarski, szef Krajowej Izby Gospodarczej.

Zarządowi BCC nie są wiadome jakiekolwiek przypadki kandydowania członków BCC z listy SLD. Kierownictwo BCC nie prowadziło i nie prowadzi w tej mierze żadnych rozmów z SLD. Porozumienie ma charakter wyłącznie merytoryczny.

Treść porozumienia w załączniku. [kliknij aby otworzyć]

08-08-2011
Design & CMS Galindia