bcc
menu
bcc
strona strona główna mapa mapa serwisu
NASZA SIEDZIBA
mapa
Urząd Skarbowy w Olsztynie najbardziej przyjazny dla przedsiębiorców w regionie

 Urząd Skarbowy w Olsztynie najbardziej przyjazny dla przesiębiorców w regionie

ico
Naczelnik US w Olsztynie Elżbieta Fąk odbiera wyróżnienie
Zdjęcie wykonała: Renata Kostkowska
W siedzibie Izby Skarbowej w Olsztynie rozstrzygnięto dzisiaj (3.07) regionalny etap XI edycji konkursu „Urząd skarbowy przyjazny przedsiębiorcy”, w którym przedsiębiorcy oceniają swój urząd skarbowy. Konkurs organizuje Ministerstwo Finansów oraz Business Centre Club.

Jego głównym celem jest stworzenie atmosfery wzajemnej życzliwości i akceptacji między urzędem skarbowym a przedsiębiorcą, upublicznianie i promocja wysokich standardów obsługi klienta utrzymywanych przez wyróżnione placówki oraz wzmacnianie pozytywnego wizerunku urzędów skarbowych i ich pracowników. Cel ten ma zostać osiągnięty poprzez lepsze poznanie praw, obowiązków oraz uwarunkowań towarzyszących działalności obu stron.

Konkurs ma charakter ogólnopolski. Ocenianie w jego ramach odbywa się na podstawie punktów przyznawanych przez przedsiębiorców w specjalnie przygotowanych ankietach. Ocenie podlega jakość obsługi podatnika w urzędzie skarbowym, a także łatwość komunikacji oraz kompetencje pracowników urzędu.W tym roku z urzędów skarbowych działających na terenie województwa warmińsko-mazurskiego wyróżnione tytułem „Urząd skarbowy przyjazny przedsiębiorcy” zostały:

- Urząd Skarbowy w Olsztynie, 
- Urząd Skarbowy w Elblągu,
- Urząd Skarbowy w Ostródzie. 

Urząd Skarbowy w Olsztynie otrzymał największą sposród wymienionych liczbę punktów, bo aż 1752 na 6 621 oddanych w skali województwa (US w Elblągu - 1674 głosy, US w Ostródzie - 1300 głosów). Naczelnik urzędu Elżbieta Fąk i jego pracownicy z pewnością są szczęśliwi z tego wyróżnienia, ponieważ świadczy ono o systematycznej poprawie współpracy pomiędzy olsztyńską jednostką fiskusa i regionalnymi firmami. W ubiegłym roku urząd ten zajął w konkursie trzecie miejsce, dwa lata temu miejsce czwarte, zaś w edycji z 2010 roku - szóste.  

Rozmowa na ten temat w TVP INFO - Opinie:
http://www.tvp.pl/olsztyn/publicystyka/opinie/wideo/3713/11645265

Artykuł pochodzi ze strony Olsztyn24 link poniżej:
http://www.olsztyn24.com/news/20798-urzad-skarbowy-w-olsztynie-najbardziej-przyjazny-dla-przesiebiorcow-w-regionie.html?f=6354602
 
08-07-2013
Design & CMS Galindia