bcc
menu
bcc
strona strona główna mapa mapa serwisu
NASZA SIEDZIBA
mapa
Wicepremier, prezes PSL Janusz Piechociński gościł w Olsztynie

 Wicepremier, minister gospodarki w ramach rządu Ewy Kopacz i lider Polskiego Stronnictwa Ludowego - Janusz Piechociński gościł dziś w Olsztynie.

 

 

 Link do nagrania z telewizji lokalnej

 

 

Prezes PSL przyjechał do Olsztyna spotkać się z lokalnymi przedsiębiorcami. W spotkaniu, które zorganizowała olsztyńska loża Bussines Centre Club i Warmińsko-Mazurski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych, uczestniczyła m.in. Urszula Pasławska, wiceprezes PSL, wiceminister skarbu państwa, kandydatka do sejmiku warmińsko-mazurskiego oraz kandydat PSL na prezydenta Olsztyna Marcin Adamczyk.

Głównym tematem spotkania były bariery na jakie są narażeni prowadzący działalność gospodarczą. - Około 67% dochodu narodowego tworzymy my. Mali i średni przedsiębiorcy - mówił Wiesław Łubiński, przewodniczący BCC. Przedsiębiorcy mieli za złe wicepremierowi, iż z każdym rokiem rośnie liczba barier, przede wszystkim za sprawą zmian w przepisach podatkowych.

Piechociński zaznaczył jednak, iż rząd Ewy Kopacz pracuje nad nową ordynacją podatkową, której zadaniem będzie uporządkowanie systemu podatkowego.

Również kandydat PSL na prezydenta Olsztyna, Marcin Adamczyk, miał wiele zastrzeżeń do obecnie funkcjonującego aparatu państwowego. - Administracja zapomina, że jest od pomagania przedsiębiorcom i rozwiązywania ich problemów - mówił.

Po spotkaniu z przedsiębiorcami prezes PSL spotkał się z dziennikarzami. Podczas briefingu nie zabrakło nawiązań do polityki, gospodarki oraz możliwości Warmii i Mazur na arenie krajowej i światowej.

- Tuż po wyborach będziemy szkolić samorządowców, nie tylko jak należycie wykorzystać środki unijne, ale także w jaki sposób współpracować z polską gospodarką, z polskim biznesem, z polskimi specjalnymi strefami ekonomicznym. Jak być dobrymi aniołami stróżami, animatorami lokalnej przedsiębiorczości - mówił wicepremier.

Janusz Piechociński ocenił również kandydata PSL Marcina Adamczyka na prezydenta Olsztyna. - Bardzo go szanuje, bardzo cenię sobie młodego człowieka, który mówi wyraźnie: patrzcie, mam określone kompetencje, mam określone doświadczenia i dla mnie to jest zapowiedź, że do polskiej polityki centralnej za rok, wejdzie fala świetnie przygotowanych 30-40 latków tego najmłodszego pokolenia- ocenił Piechociński.

Ja chcę z całą mocą powiedzieć, że na tych wyborach samorządowych świat się nie kończy, świat się zaczyna. Po tych wyborach musimy żyć ze sobą i obok siebie. Z tych różnic, które są, musimy tworzyć nowe wartości i najgorsze jest to, że rozdzieramy dziś tego typu politycznymi warszawskimi emocjami, wspólnotę samorządową - dodał.

Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada. W wyborach na prezydenta Olsztyna PSL wystawiło 38-letniego prawnika, wykładowcę akademickiego Marcina Adamczyka. Nie jest on członkiem PSL. W 2009 roku Stronnictwo popierało w wyborach przedterminowych na prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza.

 

~Artykuł pochodzi ze strony www.olsztyn.com.pl

 

 

 

 

 

 

08-11-2014
Design & CMS Galindia