bcc
menu
bcc
strona strona główna mapa mapa serwisu
NASZA SIEDZIBA
mapa
Konferencja prasowa

Loża Olsztyńska Business Centre Club zorganizowała konferencję prasową dotyczącą konfliktu jaki powstał na lini IPB Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane a mieszkańcy osiedla przy ul. Jagielońskiej. Problem dotyczy protestów w sprawie nowej inwestycji i może być przyczyną wielomilionowych strat jakie grożą IPB. W konferencji udział wzięli Pan Wiesław Łubiński - Wiceprezes Zarządu BCC, Pan Eugeniusz Jaremko - Prezes IPB.

Spotkanie odbyło się 3 kwietnia br.(wtorek) w siedzibie Loży Olsztyńskiej BCC przy ul. 11 Listopada 5 (Centrum Edukacji OSKAR) o godzinie 10:00. Na spotkaniu Pan Prezes Eugeniusz Jaremko przekonywał dziennikarzy o słuszności inwestowania, korzyściach jaki niesie za sobą budowa osiedla mieszkaniowego, mówił też o tym, że IPB ma zamiar rozbudować infrastrukturę techniczną na tym terenie wyręczając tym samym Miasto Olsztyn. Przedstawił też kolejny już projekt w którym IPB idzie na kompromis (znacznie ograniczając swój zysk) i zmniejsza wysokość i gęstość zabudowy tworząc jednocześnie pasy zieleni oddzielające osiedle od istniejącej juz zabudowy. Inwestora popierał Pan Wiesław Łubiński, reprezentując zdanie Loży Olsztyńskiej BCC. Mówił o ogromnym zapotrzebowaniu na budownictwo wielorodzinne oraz o kosztach jakie IPB ponosi przez grupkę mieszkańców protestujących przeciwko inwestycji (chcących żyć w spokoju, jak do tej pory “żyjemy jak w wielkiej rodzinie i nie chcemy wielkich bloków przy naszych domach – mówili mieszkańcy osiedla Podleśna).

Na spotkaniu nie zabrakło też mieszkańców Olsztyna, którzy opowiadali się za budową nowego osiedla, twierdząc, że nareszcie tereny te zostałyby zagospodarowane w sposób właściwy.

21-05-2007
Design & CMS Galindia