bcc
menu
bcc
strona strona główna mapa mapa serwisu
NASZA SIEDZIBA
mapa
Sprawozdanie z konferencji prasowej BCC

W dniu 13 marca 2007 (wtorek) Loża Olsztyńska BCC zorganizowała w swojej siedzibie (Centrum Edukacji OSKAR) ul. 11 Listopada 5, konferencję prasowa pt: “ Przedsiębiorcy też chcą więcej zarabiać”. Konferencja była odpowiedzią na hasło związków zawodowych “Za mało zarabiamy”.

W konferencji wzięli udział udział : Pan Wiesław Łubiński – wiceprezes Business Centre Club, prof. dr hab. Eugeniusz Niedzielski – Dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych UWM, prof. Dr hab. Janusz Heller kierownik Katedry Makroekonomi i Doktryn Ekonomicznych UWM oraz Pan Daniel Dragański, właściciel firmy InkSpot, członek BCC.

Pan Wiesław Łubiński nie zgodził się z hasłem związkowców, że wraz z rozwojem gospodarczym Polski powinny rosnąć płace. Mówił o wysokich kosztach zatrudnienia, o obciążaniu pracodawcy wieloma zobowiązaniami oraz złej polityce wobec prywatnych przedsiębiorców. Z naukowego punktu widzenia odniesienie do tematu zaprezentowali przedstawiciele uniwersytetu, mówiąc tym ze w Polsce wbrew opinii związkowców w roku ubiegłym wynagrodzenia rosły szybciej niż suma wzrostu gospodarczego powiększonego o inflację. Do rozmowy dołączył się Pan Daniel Dragański, który mówił o wydajności polskiego pracownika, która jest trzy razy mniejsza niż za granicą. Wspomniał też o kobietach w ciąży w odniesieniu do zatrudnienia oraz o traktowaniu ich jak kobiety chore. Mówiono również o braku wykwalifikowanej kadry, oraz o konieczność podnoszenia płac spowodowanej wyjazdem fachowców za granicę. Podsumowując uczestnicy konferencji mówili o tym, że trzeba się nauczyć tego, że rynek jest najlepszym regulatorem relacji na linii pracodawca-pracownik.

 

21-05-2007
Design & CMS Galindia