bcc
menu
bcc
strona strona główna mapa mapa serwisu
NASZA SIEDZIBA
mapa
9 maja br. w Bibliotece UWM odbyło się spotkanie z Gunterem Verheugenem

Spotkanie odbyło się 9 maja z okazji 5 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej i promocji ksiązki "Projekt - rozszerzenie". Uczestnicy zebrali się w Bibliotece UWM przy ul. Oczapowskiego 12B z inicjatywy Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pana Jacka Protasa oraz Prezesa Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Pani Bożeny Cebulskiej. Spotkanie poświęcone było skutkom kryzysu ekonomicznego dla aktywności gospodarczej małych i średnich przedsiębiorstw w Europie.
 

 Gunter Verheugen spotkał się z przedsiębiorcami i parlamentarzystami regionu. Obok Marszałka Jacka Protasa nie zabrakło przedsiębiorców i przedstawicieli największych organizacji. Oprócz pytań skierowanych do komisarza, reprezentanci Warmińsko-Mazurskiego Klubu Biznesu i Business Centre Club Henryk Kamiński i Wiesław Łubiński wręczyli pamiątki regionalne.
Jednoczesnie przedsiębiorcy skierowali apel, podpisany wspólnie, do komisarza o poparcie starań przedsiębiorców regionu o przychylne traktowanie w staraniu się o środki UE.

 
Gunter Verheugen przez wiele lat pracował w niemieckiej dyplomacji. W 1998 roku został wiceministrem spraw zagranicznych Niemiec.
W 1999 roku objął stanowisko komisarza Unii Europejskiej ds. rozszerzenia. W czasie jego kadencji do wspólnoty dołączyło 10 nowych krajów, w tym Polska.
Od 2004 roku pełni funkcję unijnego komisarza ds. przemysłu i przedsiębiorczości oraz wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej.

 

 

12-05-2009
Design & CMS Galindia